Het gevaar van wetticisme | Jr.Ps. Jordy Manikus | 01-03-2026
Jr.Ps.Jordy spreekt over een eeuwenoude sluipvijand van de Kerk: Wetticisme. Al sinds het ware Evangelie is geboren door het kruis van Jezus, zijn er valse evangeliën die dat kruis teniet willen doen. Redding en rechtvaardigheid uit werken en niet uit genade alleen is zo’n vals evangelie, dat soms ongemerkt insluipt.
De vrucht van wetticisme is óf hoogmoed óf angst en schuld; het plaatst jou opnieuw in een juk van slavernij terwijl dat niet hoeft. Zijn gevaar gaat verder dan ‘ouderwets’ denken; het is een kwestie van zegen of vloek, leven of dood. Zou dat niet de reden zijn dat Jezus Zich zo hard uitsprak tegen Farizeeën en schriftgeleerden?
Maar is wetticisme nou een zonde, een bolwerk of een geest? Waar komt het vandaan en in welke religies zien we het vandaag? Is alles van het oude testament dan wettisch? Klopt het statement: Geloof is een relatie geen religie? Hoe reken je af met deze vijand en hoe blijf je vrij?
– Muziek: What He’s done / Passion Conferences
– Volg ons op de verschillende platformen: https://linktr.ee/ntgrotterdam